Схема лізингової операції
|
|
|
Схема лізингової операції
Схема лізингової операції є досить складним і багатогранним механізмом, в якому беруть участь певна кількість сторін операції.
Для повного розуміння схеми лізингової операції та механізму її роботи, пропонуємо Вам, для спочатку коротко ознайомитися з основними поняттями та термінами по процедурі лізингової операції.
Лізинг - це ефективний фінансовий та інвестиційний інструмент, який дозволить підприємству придбати в довгострокову оренду майно з правом викупу в кінці терміну лізингу, а також дає можливість провести модернізацію основних фондів з врахуванням оптимізації оподаткування, що дозволяє ефективно розвивати виробництво та обійти конкурентів вже сьогодні.
Лізингова компанія – це компанія, основною сферою діяльності якої є фінансовий та оперативний лізинг для суб'єктів підприємницької діяльності та юридичних осіб, а також державних структур і підрозділів.
Лізінгоодержувач – це суб'єкти підприємницької діяльності (СПД) та юридичні особи, які відповідно до договору лізингу зобов'язані прийняти предмет лізингу за певну плату, на певний термін і на певних умовах в тимчасове володіння та користування відповідно до договору лізингу.
Договір лізингу – це договір, по якому одна із сторін (орендодавець, лізінгодавець) зобов'язалася придбати у власність вказане іншою стороною (орендарем, лізінгоодержувач) майно у визначеного їм продавця і надати орендареві це майно за певну плату в тимчасове володіння та користування.
Умови лізингу – це умови надання майна в тимчасове володіння та користування, які чітко прописані в договорі лізингу.
Зараз, після ознайомлення з основною термінологією з лізингу, перейдемо з Вами безпосередньо до самої схеми лізингової операції.
Лізингова операція складається з наступних етапів:
- Все починається із збору пакетів документів з лізингу для фізичної особи (СПД) або юридичної особи та вибору об'єкту лізингу.
- Зараз, коли Ви вже зібрали повний пакет документів і визначилися, що саме Вам необхідно придбати у лізинг, Вам необхідно звернутися до лізингового брокера або у лізингову компанію.
- Узгодження наступних основних моментів з Вами: умов лізингу, схеми лізингу, умов постачання об'єкту лізингу, узгодження терміну і графіка платежів.
- Термін розгляду та ухвалення рішення Вашої заявки в середньому складе 2-3 робочих днів з моменту подачі повного пакету документів.
- У разі ухвалення позитивного рішення, лізингова компанія укладає з Вами договір лізингу та набуває в свою власність майно (автотранспорт, обладнання, спецтехніку або нерухомість) у постачальника або виробника. Будь-яке майно після придбання буде застраховано у страховій компанії від всіх майнових ризиків. Якщо лізингова компанія використовує в своїй роботі позикові кошти, то до операції залучається ще і банківська установа.
- Лізінгоодержувач здійснює авансовий платіж за певне майно (від 15% від вартості майна – об'єкту лізингу).
- Потім, це майно передається лізінгоодержувачу за договором лізингу, на умовах, вказаних у заздалегідь обумовленому договорі лізингу. З моменту передачі майна, лізінгоодержувач несе відповідальність за його збереження. Право власності, як правило, після передачі майна належить лізинговій компанії.
- Лізінгоодержувач використовує дане майно впродовж дії терміну договору лізингу та своєчасно оплачує платежі з лізингу.
- Після закінчення терміну дії договору лізингу, майно переходить в право власності до лізінгоодержувача.
Вам, як лізінгоодержувачу, необхідно пам'ятати, що:
- лізінгодавець має повне право вилучити майно та реалізувати його, в разі нездійснення Вами визначеним виплат за договором лізингу;
- лізингові платежі включають: платежі за використання предмету лізингу, реєстрацію та оформлення в держорганах, планове технічне обслуговування предмету лізингу, винагороду лізингової компанії та компенсацію додаткових ризиків, вартість додатково наданих послуг;
- всі доходи, отримані Вами за час користування переданим майном, є Вашою власністю;
- набуваючи майна в лізинг, Ви знижуєте податкові платежі за рахунок прискореної амортизації.
|