ОЦІНКА ДЛЯ ПЕРЕХОДУ НА МІЖНАРОДНІ CТАHДАРТИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ (МCФЗ)
Перехід на Міжнародні Стандарти Фінансової Звітності (МCФЗ) обов'язковий з 01 січня 2012 року для ПАТ (публічних акціонерних товариства), ВАТ (відкритих акціонерних товариства), фінансових установ (наприклад, банків), страхових компаній, а також підприємств що займаються певними (види діяльності затверджені КМУ) видами господарської діяльності. Інші ж форми власності підприємств доцільність переходу на МСФО визначають самостійно.
Bерховная Рада України 12 травня 2011 року ухвалила Закон України №3332-VI "O внесенні змін до Закону України "O бухгалтерському обліку і фінансовій звітності в Україні " (у статтю 12.1). Законодавчий акт регулює порядок переходу учасників ринку на Міжнародні стандарти (МСБУ-МСФЗ).
Вже 8 червня 2011 року, Президент України підписав зміни в Закон "Про бухгалтерський облік і фінансової звітності в Україні", яким передбачається вживання міжнародних стандартів фінансової звітності (документів, встановлених Радим з міжнародних стандартів бухобліку, якими визначається порядок складання фінансової звітності), якщо вони не суперечать Закону про бухгалтерський облік і офіційно опубліковані на веб-сайті Міністерства Фінансів.
Ухвалення вищезгаданого Закону направлене на поліпшення інвестиційного клімату в країні, а також підвищення довіри до українських компаній з боку іноземних інвесторів.
Оцінка підприємства для Міжнародних Стандартів Фінансової Звітності (МСФЗ) – перш за все визначення реальної (справедливої) вартості активів і зобов'язань компанії на певну дату оцінки. Оцінку МСФЗ можуть виконати лише ті оціночні компанії, стандарти звітів яких відповідають МСО (міжнародним стандартам оцінки). Бухгалтерський облік по МСФЗ направлений на розкриття реального положення справ в компанії, що робить його особливо привабливим для власників бізнесу, акціонерів та інвесторів.
Оцінка для МСФО включає наступні види оцінки:
1. Оцінка вартості при придбанні активів та зобов'язань. Проводиться з метою коректного відображення вартості придбаних активів на балансі.
2. Оцінка при реалізації активів і зобов'язань.
3. Оцінка при переході на МСФЗ. Проводиться для відображення дійсної (справедливою) вартості основних засобів і первинного складання звітності.
4. Оцінка основних засобів по МСФЗ проводиться при знеціненні активів. Зазвичай проводиться в разі погіршення економічних умов.
5. Переоцінка для МСФЗ. Деякі підприємства роблять щороку, останні раз в декілька років.
6. Оцінка для МСФЗ з метою відображення фінансових інвестиції.
7. Оцінка для цілей МСФЗ нематеріальних активів для коректного відображення на балансі.
Випадки, при яких залучається оціночна компанія:
-
Оцінка запасів МСФЗ за справедливою вартістю;
-
Оцінка основних засобів по МСФЗ при виборі моделі обліку основних засобів за переоціненою вартістю;
-
Оцінка справедливої вартості комерційної нерухомості, що використовується для залучення інвестицій;
-
Оцінка чистої вартості продажу та цінності використання при визначенні знецінення активів або одиниць, які приносять гроші;
-
Оцінка справедливої вартості активів і зобов'язань компанії;
-
Оцінка справедливої вартості фінансових активів і зобов'язань;
-
Оцінка ліквідаційної вартості основних засобів;
-
Оцінка запасів МСФЗ та чистій вартості їх реалізації;
-
Оцінка необоротних активів, що утримуються для реалізації;
-
Переоцінка активів підприємства;
-
Оцінка ставки дисконтування для обліку довгострокових активів і зобов'язань.
Очевидні переваги оцінки для МСФЗ виявляються в тому, що облік і звітність на їх основі залучають і утримують іноземних інвесторів та кредиторів. В результаті цього знижуються витрати підприємства на залучення капіталу, підвищення конкурентоспроможності. Фінансова звітність, підготовлена по стандартах МСФЗ, - це об'єктивна інформація для ухвалення управлінських рішень, достовірні дані для оцінки ефективності діяльності та планування, зниження витрат на аналіз звітності, витрат на аудит, поліпшення інвестиційної привабливості.
При проведенні оцінки для цілей МСФЗ необхідно визначити вартість всіх активів: нерухомості, машин та обладнання, інвестицій та складських запасів, нематеріальних активів. Окремо вивчається ефективність діяльності, доходи у минулому, сьогоденні та майбутньому, визначаються перспективи розвитку і конкурентне середовище на ринку, проводяться порівняння з аналогічними компаніями. На підставі комплексного аналізу дається реальна оцінка бізнесу.
Компанія «Бі Джі Ті консалтинг» пропонує вам швидко та якісно провести всі роботи з оцінки активів компанії, згідно з високими вимогами стандартів МСФЗ.
|