Договір лізингу
Договір лізингу між лізінгодавцем та лізінгоодержувачем, як правило є конфіденційною інформацією і розголошуванню не підлягає. Але згідно Закону України про фінансовий лізинг та доповнення і зміни до нього є певні вимоги до договору лізингу які мають бути прописані в будь-якому договорі лізингу:
- Договір лізингу обов'язково має бути складений у письмовій формі;
- У договорі лізингу обов'язково мають бути вказані:
- предмет лізингу;
- термін, на якій лізінгоодержувачу надається право користування предметом лізингу (термін лізингу);
- розмір лізингових платежів;
У договорі по лізингу може бути передбачене технічне обслуговування техніки, що поставляється, вчення кадрів і так далі. В договорі лізингу можливі положення про право (або обов'язки) орендаря купити майн після закінчення терміну оренди.
Розірвання договору лізингу:
Зазвичай встановлюється базисний період, протягом якого сторони не мають права розірвати договір лізингу. Але згідно Закону України про фінансовий лізинг і доповнення та зміни до нього достроково розірвати договір лізингу можна за умови:
- Лізінгоодержувач має право відмовитися від договору лізингу в однобічному порядку, письмово повідомивши про це лізінгодавцю, у випадку, якщо прострочення передачі предмету лізингу складає більше 30 днів, за умови, що договором лізингу не передбачено іншого терміну.
- Лізінгоодержувач має право вимагати відшкодування збитків, у тому числі повернення платежів, які були сплачені лізінгодавцю повністю.
- Лізінгодавець має право відмовитися від договору лізингу і вимагати повернення предмету лізингу від лізінгоодержувач в безперечному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса, якщо лізінгоодержувач не сплатив лізинговий платіж частково або в повному об'ємі і прострочення сплати складає більше 30 днів.
|