Акція – цінний папір, що випускається акціонерним товариством, дає право її власникові, членові акціонерного суспільства брати участь в його управлінні та отримувати дивіденди з прибутку.
Банк – це фінансова установа або організація, що здійснює певні активно-пасивні банківські операції з грошами, цінними паперами та банківськими металами відповідно до чинного законодавства України.
Банківський депозит – це кошти або цінні папери, розміщені під певну процентну ставку в банківській установі.
Валютні депозити – це сума грошових коштів, яка внесена на депозит від фізичної або юридичної особи в іноземній валюті.
Вексель – цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця сплатити після настання терміну певну суму грошей власникові векселя (векселедержателеві).
Внесок – плата, вклад або частковий платіж грошових коштів, розміщених на певних умовах на депозит.
Вклад – це певна сума грошових коштів, розміщена у фінансовій організації фізичною або юридичною особою на певний термін та на певних умовах.
Депозит – це гроші або цінні папери, передані на зберігання або розміщені у фінансово-кредитних організаціях на певний термін з правом повернення та з метою отримання доходу. Депозитні вклади можуть розміщувати як фізичні, так юридичні особи.
Депозитний вклад – банківський вклад, гроші або цінні папери, розміщені під певну процентну ставку у банківській установі, теж саме що й банківський депозит.
Договір депозиту – це тимчасова угода між клієнтом (фізична або юридична особа) та банком на розміщення заздалегідь обумовленої суми грошей на певних та заздалегідь обумовлених умовах з правом повернення.
Нерезидент – це юридична або фізична особа, що діє в даній країні, але офіційно зареєстроване в іншій.
Номінальна процентна ставка – це процентна ставка, при якій відсотки нараховуються кілька разів (наприклад, щомісячно або щокварталу) по складній процентній ставці.
Облігація – цінний папір, який засвідчує внесення її власником грошей та підтверджує зобов'язання відшкодувати йому номінальну вартість цього цінного паперу в передбачений в ній термін з виплатою фіксованого відсотка (якщо інше не передбачене умовами випуску).
Поповнюваний депозит – це депозитний вклад, що знаходиться в банківській установі з можливістю його поповнення (щомісячно, щокварталу).
Проста процентна ставка – при багатократному нарахуванні простих відсотків нарахування робиться по відношенню до вихідної суми та є кожного разу однією і тією ж величиною.
Процентна ставка по депозиту – це сума, виражена в процентному співвідношенні від розміру депозиту, яку отримує вкладник при розміщенні депозиту.
Реальна процентна ставка – це процентна ставка, очищена від інфляції.
Резидент – це юридична або фізична особа, постійно зареєстрована або постійно проживаюча на території певної держави.
Складна процентна ставка – при багатократному нарахуванні складних відсотків нарахування кожного разу робиться по відношенню до суми з вже нарахованими раніше відсотками.
Страхування депозиту – певна програма страхування коштів, що знаходяться в банківській установі. Ціна страхового поліса залежить від того, на який термін та до якого банку внесений депозит. Страховим випадком в договорах страхування, в даному випадку, вважається банкротство фінансової установи. Страхові компанії гарантують повернути вкладникам втрачене протягом 1-3 місяців після оголошення про банкротство банку.
Емісія – це випуск в обіг грошових знаків у всіх формах. Емісія приводить до збільшення грошової маси в обігу.
Емітент – держава або юридична особа, що виробляють емісію, грошові знаки, що випускають в обігу та цінні папери.
|